Međunarodni dan tolerancije u Putkovcu

Autor: Kristina Varžić, 22. 11. 2007.

Međunarodni dan tolerancije obilježava se 16. studenoga.  To je dan koji nas podsjeća na poštovanje i uvažavanje drugačijih od nas. Dan koji nas potiče na snošljivost prema drugima...

Dana 15. studenoga 2007. godine  učenici Područne škole Putkovec različitim aktivnostima bili su poticani na toleranciju, poštovanje ili snošljivost.

Učenici prvog i drugog razreda su na osnovu Andersenove bajke Ružno pače uočavali kako se osjeća onaj kojeg ne poštuju, kojeg odbacuju i izruguju.

Kroz igre situacije mijenjali su ponašanje likova prema pačetu. Svi su bili uključeni u izradu razredne slikovnice VESELO  PAČE. Misli iz bajke prenijeli su i primijenili na svakodnevni život u razredu te su slikom i pismom opisivali  međusobne odnose, svakodnevne učeničke zgode. Aktivnosti su završili izradom plakata MI SMO DJECA VESELA i glazbenom igrom istog naziva.

Učenici trećeg i četvrtog razreda su nakon gledanja crtanog filma Piccolo, u kojem je prikazan sukob dvaju susjeda i njihova netolerancija, imali radionice o odnosima likova u filmu i kako bi ih promijenili da do sukoba ne dođe. Zatim su izrađivali strip, ilustrirali najljepši prizor, dok je jedna grupa crtežom nastojala prikazati nastajanje crtanog filma, odnosno lik u pokretu. Aktivnosti su završene rješavanjem nastavnog listića o nesnošljivosti u svakodnevnom životu.