Osnovna škola Đurmanec

> O školi
Međunarodni dan tolerancije

Međunarodni dan tolerancije obilježava se 16. studenoga. To je dan koji nas podsjeća na poštovanje i uvažavanje drugačijih od nas. Dan koji nas potiče na snošljivost prema drugima.

Učenici Područne škole Putkovec različitim aktivnostima bili su poticani na toleranciju, poštovanje ili snošljivost.

Učenici prvog i drugog razreda su na osnovu Andersenove bajke Ružno pače uočavali kako se osjeća onaj kojeg ne poštuju, kojeg odbacuju i izruguju.
Kroz igre situacije mijenjali su ponašanje likova prema pačetu. Svi su bili uključeni u izradu razredne slikovnice VESELO PAČE. Misli iz bajke prenijeli su i primijenili na svakodnevni život u razredu te su slikom i pismom opisivali međusobne odnose, svakodnevne učeničke zgode. Aktivnosti su završili izradom plakata MI SMO DJECA VESELA i glazbenom igrom istog naziva.

Učenici trećeg i četvrtog razreda su nakon gledanja crtanog filma Piccolo, u kojem je prikazan sukob dvaju susjeda i njihova netolerancija, imali radionice o odnosima likova u filmu i kako bi ih promijenili da do sukoba ne dođe. Zatim su izrađivali strip, ilustrirali najljepši prizor, dok je jedna grupa crtežom nastojala prikazati nastajanje crtanog filma, odnosno lik u pokretu. Aktivnosti su završene rješavanjem nastavnog listića o nesnošljivosti u svakodnevnom životu.

« Kolovoz 2018 »

CMS za škole logo
Osnovna škola Đurmanec / Đurmanec bb, HR-49225 Đurmanec / os-djurmanec.skole.hr / ured@os-djurmanec.skole.hr