Mađioničarska predstava u OŠ Đurmanec

Autor: Vlatka Antolić, 25. 10. 2023.

Jučer je našu školu posjetio najbolji hrvatski mađioničar Luka Vidović. Održao je mađioničarsku predstavu "Četiri čarobne riječi" za sve učenike razredne nastave.

Od samih početaka svoje karijere, već skoro 20 godina Luka nastupa za djecu. Njegova nova mađioničarska predstava za djecu pravi je hit među vrtićkom i školskom djecom diljem Hrvatske.

Predstava je potpuno interaktivna, što znači da su djeca aktivni sudionici tijekom cijele predstave. Zajedničkim sudjelovanjem u predstavi djeca gube pojam o različitosti. Uz to, svojim vedrim načinom, koji je prema svima isti, Luka pokazuje da mu rad sa svima predstavlja jednako zadovoljstvo bez obzira na spol, boju kože, nacionalnost, izgled, socijalni status i zdravstveno stanje.

Osim toga, predstava ima vrlo važnu psihološku komponentu, a to je jačanje dječjeg samopouzdanja i građenje pozitivne slike o samima sebi. Njegov zezantski i zabavan pristup te čarobna atmosfera  doprinosi da se djeca vrlo lako i brzo opuštaju te izvlači iz njih ono najbolje. Djeca svojevoljno sudjeluju tijekom predstave pomaganjem u izvođenju trikova. Predstava ima i umjetnički utjecaj na djecu jer potiče razvoj spontanosti, mašte i kreativnosti te slobodno izražavanje osjećaja. Na kraju za istaknuti, što je također jako bitno, predstava ima i terapeutski učinak, jer je ispunjena smijehom od početka do kraja, a smijeh pozitivno utječe na sve aspekte dječjeg zdravlja i karaktera.

Poruke koje učenici dobivaju kroz predstavu:
Ne uspijeva nam uvijek sve od prve, no ne treba zato odmah odustati. Da se sa lijepim i pristojnim riječima (Izvoli, Hvala, Molim, Oprosti) može puno postići, te da se zajedništvom postiže više i jače jer je timski rad važan. Uz to se uči da se humorom i pozitivnim pristupom u životu lakše rješavaju problemi.