Održana predstava "Ah ta lektira, ne da mi mira"

Autor: Vlatka Antolić, 30. 11. 2021.

Održane su dvije glumačko - lutkarske predstave pod nazivom "Ah ta lektira, ne da mi mira".

Troje mladih glumaca (Hana Kunić, Jakov Jozić i Jan Novosel) odlučilo je realizirati vlastitu predstavu kojom se obraćaju učenicima razredne nastave. Progovorili su o gorućoj temi sve manjeg interesa za čitanjem, prvenstveno lektira, među tom populacijom.

Učenici su bili oduševljeni njihovom izvedbom i izvukli dobre pouke iz odgledane predstave. Učenici su imali puno pitanja za troje mladih glumaca i s veseljem odslušali dovitljive odgovore. Nakon predstave su posjetili knjižnicu, posudili knjige i odslušali priču "Uljuđeni vuk" koju im je pročitala knjižničarka. Bila je to još jedna prilika da nauče zašto je važno čitati.

Glavni likovi predstave su Veki i Vanja, brat i sestra koji moraju pročitati svoje lektire. Dok brat Veki odluči na internetu pronaći sadržaj lektire i napisati zadaću o njoj na taj način, sestra Vanja svoju knjigu želi pročitati u cijelosti. Tada počinje njihova rasprava i svađa, te oživljavaju likovi Crvenkapice i Petra Pana koji s mališanima raspravljaju o potrebi čitanja knjige.

Fotografije možete pogledati u foto-galeriji škole.