Mjesec darovitosti

Autor: Vlatka Antolić, 18. 3. 2024.

U sklopu Mjeseca darovitosti , koji će se obilježavati 15. ožujka – 15. travnja 2024. g., Krapinsko-zagorska županija organizira niz aktivnosti. Jedna od njih je početak besplatnih radionica za (potencijalno) darovite učenike na sedam lokacija u Županiji, budućih Centara izvrsnosti: SŠ Krapina (robotika i nove tehnologije), SŠ Zlatar (informatika, računalstvo, moderne tehnologije), ŠUDIGO Zabok (film, književnost, video, fotografija, radio, modna likovna umjetnost i glazba), OŠ A. M. Klanjec (matematika), OŠ Zlatar Bistrica (kreativnost i inovativnost), OŠ Bedekovčina (prirodoslovlje) i OŠ J. L. Pregrada (socioemocionalno osnaživanje).

Radionice će voditi i koordinirati RITHA stručnjakinje za rad s darovitim učenicima, a održavat će se do završetka nastavne godine.

Detaljnije informacije o radionicama, rasporedu održavanja i načinu prijave bit će dostupne na mrežnim stranicama navedenih škola i stranici [ https://lumen.kzz.hr/> | lumen.kzz.hr ] . Prijava učenika je obavezna.

• PREDAVANJE ZA RODITELJE I ODGOJNO-OBRAZOVNE DJELATNIKE

U utorak 2. travnja 2024. g. u Gradskoj galeriji Zabok (Zivtov trg 10) održat će se predavanje za roditelje i odgojno-obrazovne djelatnike na temu „Dvostruko iznimna djeca“, s početkom u 18 sati. Predavanje će održati psihologinja i specijalistica za obrazovanje darovitih gđa Ksenija Ranogajec Benaković. Molimo da obavijestite roditelje (potencijalno) darovite djece i odgojno-obrazovne djelatnike te ih potaknute na sudjelovanje, s obzirom da se radi o vrlo važnoj i aktualnoj temi o kojoj je potrebno osvještevanje. Dvostruko iznimna djeca uz darovitost često imaju jednu ili više teškoća u razvoju kao što su poremećaji u učenju, ADHD i poremećaj iz spektra autizma, a naglasak se nerijetko stavlja na teškoću pa darovitost ostaje neprepoznata. Broj sudionika je ograničen, a prijave su obavezne do 2.4.2024. g. do 12 sati putem poveznice: https://forms.gle/mHcLg5bAG47P4GJm7.

• PREDAVANJE ZA ODGOJNO OBRAZOVNE DJELATNIKE

U petak 5. travnja 2024. g. u Poduzetničkom centru KZŽ (Bobovje 52 G, Krapina) održat će se interaktivno predavanje za zainteresirane odgojno-obrazovne djelatnike na temu „Perfekcionizam“, s početkom u 9 sati. Predavanje će održati psihologinja i specijalistica za obrazovanje darovitih gđa Brankica Čavužić. Daroviti učenici često teže savršenstvu, a istovremeno strahuju od neuspjeha. Visoko postavljaju svoje ciljeve, iznimno su (samo) kritični, visokih očekivanja od sebe i drugih, emocionalno izrazito osjetljivi. Kako ih prepoznati i pomoći im da ne postanu frustrirani, anksiozni i nezadovoljni, možete saznati na ovom interaktivnom predavanju. Broj sudionika je ograničen, a prijave su obavezne putem poveznice: https://bit.ly/perfekcionizam

Priloženi dokumenti:
NAJAVA_RADIONICA_za_darovite_ucenike.pdf (3.26 MB)