U OŠ Đurmanec i svim područnim školama održano je besplatno predavanje u sklopu volonterskog projekta “Ambasadori Čistog podzemlja” koji provodi Zagrebački speleološki savez.

Iskusan speleolog Velimir Ivačić je tako educirao naše učenike o važnosti krškog podzemlja, o tome tko ga i kako istražuje, te o važnosti zaštite špilja i jama kao podzemnih rezervoara pitke vode. Predavanje se održalo u punoj speleološkoj opremi (odijelo, kaciga, oprema za kretanje po špagi) te su učenici imali priliku vidjeti demonstraciju spuštanja i penjanja speleologa po špagi, što je za njih bilo zanimljivo i nezaboravno iskustvo.

JUMICAR – Program prometne kulture za najmlađe

U četvrtak, 19.9.2024. svi učenici 2. razreda naše škole bili su na terenskoj nastavi u OŠ Side Košutić Radoboj gdje se održao Program prometne kulture za najmlađe – Jumicar.  Učenici su na prometnom poligonu postavljenom u školskoj dvorani imali priliku samostalno...