Dragi učenici,

obavještavam vas da je katalog naše knjižnice dostupan i na internetu!

Informacije o fondu knjižnice (o postojanju knjiga u knjižnici) možete u svakom trenutku vidjeti i na internetu, kao i podatke o tome je li neka knjiga dostupna ili je posuđena.

Katalog knjižnice OŠ Đurmanec

U pretraživač upišete prezime autora knjige ili naslov knjige koju tražite.

Ispod podataka o knjizi pisat će vam koliko traženih knjiga postoji u knjižnici i jesu li slobodne ili posuđene.

Katalog je popis knjigačasopisa i ostale građe, uređen prema određenim pravilima (abecednom, strukovnom, kronološkom ili nekom drugom redu).

U školskim knjižnicama najčešće možemo pronaći 3 vrste kataloga, a to su:

• ABECEDNI  KATALOG (AUTORSKI) po abecedi prezimena autora

• NASLOVNI  KATALOG po abecedi naslova djela

• PREDMETNI ili STRUČNI KATALOG po predmetnicama (pračovjek, ekologija…)

Stručno-knjižnična i informacijska djelatnost

INFORMATIZACIJA KNJIŽNICE tj. stručna obrada knjižnične građe – izrada računalnog kataloga, baze korisnika i poslovanje, u knjižničnom programu Metel win (Point d.o.o.).

Tijekom 2005. godine instaliran je program METEL win.

Kupnjom ovog programa i priključivanjem na Internet, postali smo sastavni dio mreže knjižnica povezanih spomenutim programom. Time je omogućeno on-line pretraživanje knjižnog fonda (E-katalog), ne samo naše knjižnice, već bilo koje u mreži. Tako se rad u knjižnici približio suvremenim standardima knjižničnog poslovanja.

​metLib – aplikacija za mobilne uređaje   -   usluga Knjižnice FOI-ja

Aplikacija metLib namijenjena je svim korisnicima knjižnice. Korisnici mogu pretraživati mrežni katalog Knjižnice FOI-ja, vidjeti svoju digitalnu iskaznicu, svoj korisnički profil unutar kojega se nalazi prikaz knjiga koje trenutno čitaju, arhivu posudbe, listu želja, rezervacije, produženja, preporuke. Osim toga korisnici mogu pratiti novosti i događanja u Knjižnici, pretraživati skupni katalog Metel i Digitalnu knjižnicu Metel.

Korisnici se u aplikaciju prijavljuju pomoću AAI@EduHr identiteta.

Više o aplikaciji metLib možete pronaći ovdje.

(https://www.foi.unizg.hr/hr/novosti/metlib-aplikacija-za-mobilne-uredaje-nova-je-usluga-knjiznice-foi-ja)

« Travanj 2018 »