POZIV RODITELJIMA
Vrata naše škole su svakodnevno otvorena, prije svih za roditelje naše djece.
Želja nam je da nam roditelji svojim sugestijama pomognu kako bi novim sadržajima došli do zajedničkih ciljeva i obostranog zadovoljstva. Time ćemo našoj djeci školu još više približiti, a učenje značajno olakšati
Ovaj kutak za roditelje smo napravili s ciljem da olakšamo komunikaciju roditelja i škole, ali i kao malo savjetovalište gdje ćete moći pronaći opise nekih iskustava i savjete stručnjaka o npr. metodama roditeljskog odgoja, djelovanju nagrada i kazni, kako razvijati pozitivnu sliku o sebi kod djeteta, što učiniti da Vam se dijete osjeća uspješnim, kako najbolje učiti i sl.

DOVELI STE SVOJE DIJETE U ŠKOLU ...

ZAVRŠAVA LI TIME VAŠA OBVEZA ?
Na koji način Zakon definira ulogu roditelja?

Roditelji, odnosno staratelji, dužni su u propisanom roku upisati dijete u osnovu školu, brinuti se da redovito pohađa nastavu i obavlja druge školske obveze.

RODITELJI, upoznajte se sa svojim dužnostima!
Na koji način se roditelji mogu uključiti?
Komunikacija s učiteljicama/učiteljima i školom vašeg djeteta je od ključnog značaja za Vašu ulogu roditelja. Od jednakog značaja je i komunikacija s drugim roditeljima.

Znate li kako su organizirani roditelji u našoj školi?
Roditelji učenika imaju pravo osnovati vijeće roditelja čije članove oni sami biraju (svaki razredni odjel jednog roditelja), a škola ima obvezu da im u tome pomaže.

RODITELJI, upoznajte se sa prednostima svoga učešća!
Mnogobrojna istraživanja pokazuju da, kada se roditelji uključe, djeca:
.   imaju bolje ocjene i veću prolaznost
.   manje izbjegavaju nastavu
.   imaju višu motivaciju i samopouzdanje
.   manje posežu za drogama i alkoholom
KLJUČ JE U PARTNERSTVU, SURADNJI i AKTIVNOM SUDJELOVANJU U AKTIVNOSTIMA RAZREDNOG ODJELA. VI SAMI NE MOZETE MNOGO UČINITI, A ISTO TAKO NITI NASA ŠKOLA. ZAJEDNO MOŽEMO MNOGO VIŠE I MNOGO USPJEŠNIJE.

KORISNI LINKOVI:

*   Zaštita djece na internetu

*   Pragma - promicanje, unaprjeđivanje i razvoj demokratske političke kulture, zaštita ljudskih prava, međunarodna razvojna suradnja u području obrazovanja i smanjenja siromaštva, odgoj i obrazovanje te izdavanje znanstvenih i stručnih publikacija, socijalna djelatnost kroz socijalnu pomoć i podršku i pružanje socijalnih usluga te zaštita mentalnog zdravlja i prevencija ovisnosti.

KGZ Za djecu i roditelje

« Travanj 2018 »