Dvodnevna terenska nastava u Vukovaru

Autor: Vlatka Antolić, 13. 3. 2017.

Učenici osmih razreda Osnovne škole Đurmanec 2. i 3. ožujka 2017. bili su na terenskoj nastavi u Vukovaru. Ispred škole krenuli smo u 03:30. U  Vukovar smo stigli  oko 9 sati. Nakon ubrzanog doručka otišli smo na kratku šetnju do križa na Dunavu.  Zatim smo posjetili Gradski muzej i Muzej vučedolske kulture. Nakon toga imali smo ručak pa predavanja. Prvo predavanje sadržavalo je općenite informacije o početku Domovinskog rata. Sljedeće predavanje  održao je vojnik. On nam je govorio o svojim doživljajima  rata.

Nakon predavanja, koje je trajalo do 16:00,  prijavili smo se u hostel. Smjestili smo se u sobe. Oko 17 sati , u pratnji učitelja, krenuli smo u grad . Oko 18 sati vratili smo se na večeru. Nakon večere išli smo u disko u kojemu su se učenici mogli opustiti uz sjajnu glazbu i dobru atmosferu, dok su učitelji sjedili u kafiću. Oko 22 sata vratili smo se u hostel i otišli na spavanje. Sljedeći dan nakon doručka počeli smo sa novim aktivnostima. Trebalo je obići sve važne memorijalne lokacije. Bili smo u bolnici, slušali kratko predavanje, nakon toga na Ovčari. Posjetili smo groblje, odslušali predavanje pokraj hostela u vojarni, a zatim krenuli prema Trpinskoj cesti. Nakon toga imali smo školu mira i kviz učenika na kojem su nas prdstavljale Tea Horvat i Lea Leljak. Svojim su znanjem pomele konkurenciju i osvojile ponosno drugo mjesto. Nakon kviza vratili smo se u hostel i ručali  te  krenuli kućama. Na putu kući u autobusu je bilo veselo,  pjevalo se, a Karlo Kolarić svirao je harmoniku. U 21 sat stigli smo pred školu. Ova dvodnevna terenska nastava bila je jako poučna i zanimljiva. Svima će nam ostati u lijepom sjećanju. Voljele bismo opet posjetiti Vukovar.

Lea Leljak i Michelle Krsnik

« Ožujak 2024 »