Projekt Vrtim zdravi film

Autor: Vlatka Antolić, 9. 12. 2016.

U našoj školi se od listopada provodi projekt pod nazivom “Vrtim Zdravi Film”.

Vrtim Zdravi Film dio je globalne Nestlé inicijative pod nazivom Nestlé Healthy Kids Global Programme, koji za cilj ima educirati učenike sedmih razreda o važnosti pravilne prehrane i važnosti bavljenja tjelesnom aktivnošću.

U projekt “Vrtim Zdravi Film” uključeni su učenici sedmih razreda.

U svakom razrednom odjelu održavaju se četiri predavanja, učenici aktivno sudjeluju u edukativnoj igri, a svaki sudionik projekta je dobio majicu kao i posebno kreiranu brošuru oblikovanu u četiri modula (osnovne postavke pravilne prehrane, planiranje prehrane, moje tijelo i hrana, kako poboljšati prehrambene navike).

Nadam se da će poruke doprijeti do sedmaša, u fazi kada njihovo tijelo prolazi kroz brojne tjelesne promjene, intenzivno raste i razvija se, a mi im pomažemo da usvoje zdrave navike koje će biti dio njihovih života i u kasnijoj dobi.

Provoditeljica projekta: Vlatka Jagić, prof.

O projektu:

Projekt je odobren od strane Ministarstva znanosti, obrazovanja i sporta, Ministarstva zdravlja te Agencije za odgoj i obrazovanje, a nositelj projekta je Hrvatski školski športski savez.

GLAVNI CILJEVI PROJEKTA SU:

edukacija učenika o zdravim prehrambenim navikama
poticanje učenika na povećanje tjelesne aktivnosti.

SEKUNDARNI CILJEVI PROJEKTA SU:

unaprjeđenje znanja učenika o poboljšanju kvalitete života putem prehrane i tjelesne aktivnosti senzibilizacijom kroz sportske vrijednosti
poticanje okoline (roditelja, učenika i učitelja) da bude spremna na prihvaćanje i podržavanje promjena prehrambenih navika.

Aktivacija učenika postiže se na nekoliko načina. Jedan od načina je kroz aktivno sudjelovanje u edukativnoj igri, dok je drugi mogućnost natjecanja u jednoj od kategorija: najbolja škola u izradi video uratka, najbolja škola u znanju te najbolja škola u sportu.