Svi smo za sport!

Autor: Vlatka Antolić, 11. 9. 2015.

Kako smo obilježili Hrvatski olimpijski dan

Dana 10.rujna 2015. god obilježili smo Olimpijski dan. Tog dana satovi su nam bili skraćeni tako da nam je nastava završila u 11:30 h. Prije završetka same nastave okinuli smo nekoliko slika za našu web-stranicu. Poslikali su se svi učenici od 1. do 8. razreda u bijelom majicama. Učenici nižih razreda sa svojim razrednicama igrali su različite igre na travnatom igrlištu dok su se učenici petih i šestih razreda bavili sportom na igralištu iza škole.

Učenici sedmih i osmih razreda mogli su birati između 3 kategorije, a to su rolanje, biciklizam te pješačenje . Najviše učenika odlučilo se za pješačenje na Brezovicu. Učenici koji su se odlučili za biciklizam vozili su starom cestom do područne škole Macelj.

Na rolanju je bilo oko 30-tak učenika koji su svoje vještine pokazali raznim utrkama, a i rolajući se školskim putem. Nakon nekoliko krugova školskim putem profesorice iz informatike i geografije, koje su bile naši pratitelji, podijelile su nas u 3 skupine. Cilj igre je bio da svaka skupina svoje kružiće dostavi na klupu u najkraćem mogućem roku. Igru smo igrali nekoliko puta te se zatim malo odmorili. Na samom kraju nekoliko djevojaka iz osmog razreda te jedna iz šestog odlučilo se na utrku protiv profesorice Marije. Ona nas je pobijedila no to joj je bila zacijelo jedna od boljih utrki. Tog dana svi smo se dobro zabavili i što je najvažnije bavili se raznim sportovima, a voljela bih da takvih dana bude više u našoj školi.