U iščekivanju Božića i Nove godine...

Autor: Marta Mijatović, 23. 12. 2020.

Unatoč svemu i ove školske godine posjetio nas je i obuzeo božićni duh. Iako se na početku činilo kao da će nas po svoj prilici posjetiti onaj Duh- fantom (Spirit of Christmas Yet to Come) iz popularne Božićne priče Charlesa Dickensa.

Naime, poznato je da je u Dickensovoj  bajci taj Duh jedna nesimpatična utvara, rezultat naših okamenjenih srdaca i skretanja s ispravnoga puta kako to obično bajke nastoje i naglasiti.

Nadamo se da će ova godina ostati iza nas upravo kao jedan fantom tek s jednom bajkovitom porukom za svijet da trebamo postati bolji ili se samo vratiti svojoj iskonskoj prirodi.

Tako smo i mi u našoj matičnoj i područnim školama unijeli božićnu radost u našu već  pomalo zabrinutu svakodnevicu i nastojali je proširiti. Naši učenici su tom prigodom izradili bezbroj prekrasnih božićnih čestitki s toplim i iskrenim porukama za štićenike  Doma za starije i nemoćne osobe "Sveti Nikola". Svaki korisnik doma dobio je  personaliziranu čestitku, namijenjenu i pisanu baš za njega. Pri tome su im od velike pomoći bile njihove nastavnice Ksenija Zubić, Nives Korbar Hmelina, Anita Kralj i Marijana Džepina.

Božićnu radost smo unijeli i na naše razredne panoe, izrađivanjem božićnih ukrasa i čestitki. Pri tome su se osobito potrudili naši najmlađi školarci od 1. do 4. razreda. Stariji učenici su tijekom adventskih dana u sklopu nastave engleskog jezika vodili jednu varijantu adventskog kalendara (Gratitude Journal) čije ćemo poruke ovdje također podijeliti sa svima vama. Samo dio ovog blagdanskog ozračja možete pogledati i osjetiti u kolažu fotografija koji slijedi.

Nemojte misliti da ove godine naše najmlađe nije posjetio Djed Božićnjak- samo je uslijed epidemioloških mjera darove neprimjetno ostavio pod našim školskim borom. Tajanstveni pomoćnik Djeda Božićnjaka te je darove podijelio predškolarcima i učenicima po razredima.  Neki od nas zaposlenika su dobili i šibe, neki manje, neki veće. Još nismo otkrili je li to djelo samog Krampusa ili neke zbunjene vještice.