PROJEKT "ŠARENI ŠKOLSKI SVIJET"

Autor: Marta Mijatović, 25. 3. 2020.

Ove nastavne godine učenici članovi Vijeća učenika uz podršku  članova Volonterskog kluba Osnovne škole Đurmanec pokrenuli su projekt „Šareni školski svijet“.

Učenici su izrazili želju za nabavom klupa u garderobnom prostoru, a kako bi dobili klupe i ostvarili svoje želje, izradili su plan djelovanja da što lakše dođu do svog cilja.

U sklopu projekta učenici su u petak, 13. ožujka prodavali narcise u Đurmancu. Unatoč hladnom i vjetrovitom vremenu naši su učenici entuzijastično pristupili akciji pa je prodaja narcisa bila uspješna. Pomogla nam je i Udruga OSIT čiji su štičenici također sudjelovali u prodaji narcisa te im se ovim putem zahvaljujemo na suradnji!

Naši su učenici u suradnji sa štičenicima Udruge OSIT prikupili 1656,15 kn što nam je bilo dovoljno za prvi dio uređenja garderobnog prostora. Tako smo 14. ožujka uz pomoć domara škole stare klupe prenamijenili za novu svrhu i  obojali ih. Na taj način čuvamo prirodu i resurse koristeći staro umjesto da kupujemo novo.

Kada se ponovno vratimo u školu završit ćemo našu akciju, preostaje nam još urediti zidove i napraviti ukrase. Na taj će način sam ulazak u školu pojačati osjećaj ugodnog boravka i vedrog školskog okružja za sve učenike i posjetitelje.

Projekt vode učiteljica Engleskog jezika Nives Korbar Hmelina i pedagoginja Valentina Pavić koje se ovim putem zahvaljuju roditeljima što su spremni sudjelovati u prijevozu djece subotom, Udruzi OSIT, našem školskom domaru koju je pomogao u bojanju klupa te naročito našim učenicima na uloženom trudu i angažmanu!

U fotogaleriji pogledajte sve naše fotografije!

(autorica teksta Valentina Pavić, pedagoginja)