Univerzalna sportska škola

Autor: Vlatka Antolić, 5. 12. 2017.

UČENICI NAŠE ŠKOLE UKLJUČENI U PROGRAM UNIVERZALNE SPORTSKE ŠKOLE

Od ove školske godine šezdesetak se naših učenika uključilo u program Univerzalne sportske škole. U program su uključena dva odjeljenja.  Prvo odjeljenje čine učenici 1. i 2. razreda, a drugo odjeljenje čine učenici 3. i 4. razreda.

Hrvatski školski športski savez (HŠŠS) je tijekom 2007. godine pokrenuo UNIVERZALNU SPORTSKU ŠKOLU -  program na nacionalnoj razini koji je namijenjen djeci od šeste do desete godine života, odnosno učenicima od prvoga do četvrtoga razreda osnovne škole. Cilj programa univerzalne sportske škole uključivanje je što većeg broja najmlađih učenika u sportske i tjelovježbene aktivnosti. Djeca pod stručnim nadzorom kineziologa, igrajući se na zanimljiv i za njihovu dob pedagoški i kineziološki primjeren način, uče osnovne oblike kretanja, kao i osnovne elemente brojnih sportova. Programi univerzalne sportske škole provode se dva puta tjedno po 45 minuta tijekom cijele školske godine. Tjelesno je vježbanje u školskoj dobi važan čimbenik pravilnog rasta i razvoja djece, budući je poznato da se pomoću organiziranih tjelesnih aktivnosti potiče ne samo motorički i fizički, već i psihološko-emocionalni i socijalni razvoj djece. Program univerzalne sportske škole je školska sportska aktivnost koja se provodi u sklopu školskog sportskog društva svake škole.

Tijekom godine provode mjerenja polaznika programa (inicijalno i finalno mjerenje), kako bi mogli pratiti njihov razvoj i napredak. Univerzalna sportska škola je za svu djecu potpuno besplatna i predstavlja najveći sportski program u Republici Hrvatskoj.

Voditeljica programa: Marija Petrović, prof. kineziologije

« Ožujak 2024 »