Sportske igre mladih

Autor: Vlatka Antolić, 16. 9. 2015.

Ove godine sudjelovale smo na natjecanju Sportskih igara mladih. Predstavljale smo Krapinsko-zagorsku županiju na državnoj završnici u Splitu iz ulične košarke. Sudjelovale su: Dora Belošević, Lana Topolovec, Lara Lalić i ja (Jana Horvat). Naša ekipa se zvala Ekipa za pet.

23. srpnja u 18 sati sve ekipe koje su predstavljale Krapinsko-zagorsku županiju iz nekoliko sportova trebale su se okupiti u Zaboku. Svi zajedno krenuli smo vlakom prema Zagrebačkom glavnom kolodvoru da bi pričekali vlak koji putuje prema Splitu.  Kada smo se ukrcavali na vlak za Zagreb Lari je pao jedan kotačić sa kofera pa ga je Dora iz nekog razloga nazvala Titanic. To nas je zabavljalo cijelim putem prema Splitu i natrag.  Prema Splitu smo putovale cijelu noć ali nismo mogle spavati od buke. Došli smo u 9 sati sljedeće jutro. Uzeli smo svoje stvari te smo autobusom krenuli u studentski dom gdje smo se trebali smjestiti. Prvo smo se raspakirale i odmorile, a nakon toga smo išle u šetnju rivom i obilazak grada. Drugi dan u 8 sati ujutro imale smo prvu utakmicu protiv Zagrebačke ekipe. Igrale smo dobro ali je bilo teško jer su cure bile starije od nas. Poslije utakmice išle smo na kupanje. U 20 sati imale smo utakmicu protiv Koprivnice za 3. mjesto. Tu smo utakmicu nažalost izgubile, te smo tako završile na 4. mjestu. Nakon toga smo išle u McDonalds.

Sljedeći dan smo se spakirale i pripremile sve stvari za dugi put prema kući. Vlakom smo krenuli u 21 sat. Stigli smo u 6 sati ujutro. To je bilo super iskustvo i jedva čekamo sljedeću godinu kako bi se mogle opet prijaviti!