Nogometna ekipa za deset!

Autor: Marta Mijatović, 19. 5. 2020.

Točno prije 10 godina ovi su dječaci svojom vještinom igre malog nogometa poharali prvo cijelu Županiju, zatim na poluzavršnici državnog prvenstva osvojili 1. mjesto i plasirali se na Državno prvenstvo školskih športskih društava 2010 godine.

Dečki su imali smještaj u Uvali Scott kraj Kraljevice, a svoje utakmice igrali su u dvorani u Kostreni. Udarna petorka bila je:  Denis Lamot (golman), Antonio Vlahović, Filip Hanžić, Jasmin Konjić i Tomislav Vešligaj (6. razred).

Osvojili su 5. mjesto. Dakle, ekipa iz jedne male škole, iz malog mjesta Đurmanec popela se na sam vrh hrvatskog školskog sporta. Jesu li mogli više? Sigurno! To više nije ovisilo o njima. Oni su dali sve od sebe, oni su se borili i ostavljali srca na terenu bez obzira koliko je tko igrao. Bili su moćna klapa! Moglo se više, ali budimo sretni što su postigli takav rezultat i budimo ponosni na njih. Neka nas fotografije podsjete na neke trenutke tog događaja. (Pogledajte u fotogaleriji!)

učitelj Tjelesne i zdravstvene kulture, Josip Leljak

Imena igrača:

stoje: Krunoslav Leljak, Filip Hanžić, Antonio Vlahović, Dalibor Vuzmek, Karlo Šafranko, Antonio Javorić, učitelj Josip Leljak;

čuče: Tomislav Vešligaj, Jasmin Konjić, Karlo Janžek, Denis Herceg, Denis Lamot, Ivan Varjačić.